Άρθρογραφία

Συνεντεύξεις

Social Life με την Τίνα

Συντριπτική πρεμιέρα για τη Ρωσία

Με τον Αλεξάντρ Γκολόβιν να κάνει ένα απολαυστικό παιχνίδι και να σκοράρει στο φινάλε με φάουλ και να μοιράζει δύο ασίστ και τον Τσερίσεφ να σημειώνει δύο γκολ τη Ρωσία επικράτησε άνετα στο εναρκτήριο παιχνίδι του 21ου Παγκοσμίου Κυπέλλου 5-0 των Σαουδαράβων.
Ο Γκαζίνσκι με κεφαλιά στο 12ο λεπτό ύστερα από σέντρα του Γκολόβιν έκανε το 1-0. Οι Ρώσοι παρά την έξοδο του Τζαγκόεφ από τον αγώνα με τραυματισμό (θλάση προσαγωγών που θα τον αφήσει εκτός στον πρώτο γύρο), πήραν πράγματα από τον Τσερίσεφ που τον αντικατέστησε κι αυτός δύο λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους σκόραρε για το 2-0. Ο Τζούμπα που επίσης ήρθε από τον πάγκο έκανε το 3-0 με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Γκολόβιν. Όλα τα λεφτά το μαγικό γκολ με το αριστερό εξωτερικό φάλτσο του Τσερίσεφ για το 4-0, με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Γκολόβιν το 5-0 στο 94’.