Σε ένα ματς που έμοιαζε με τελικό, οι καλύτεροι παίκτες του NBA έπαιξαν για να συγκεντρώσουν χρήματα σε φιλανθρωπικό ίδρυμα. Το παιχνίδι παρά ήταν σκληρό για All Star Game, με την ομάδα του Λεμπρόν Τζέιμς να παίρνει τελικά την νίκη με 157-155 από την ομάδα του δικού μας Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο φετινός αγώνας ήταν διαφορετικός στους κανόνες σε σχέση με όλα τα προηγούμενα χρόνια. Τα πρώτα τρία δωδεκάλεπτα ήταν σαν ένα διαφορετικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να κερδίζουν από μία περίοδο και την τρίτη να τελειώνει με ισοπαλία.

Έτσι μοιράστηκαν από 100.000 δολάρια τα δύο ιδρύματα, ενώ στην τελευταία περίοδο, όποια ομάδα έφτανε τους 157 πόντους (στο σύνολο με τα προηγούμενα δωδεκάλεπτα) θα κέρδιζε και τον αγώνα.