Νίκη του ΠΑΟΚ επί του Παναιτωλικός 4-0 σε φιλικό πριν τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις

Αρθρογράφος: Vradini.gr
Από Vradini.gr

Φιλική νίκη με 4-0 πέτυχε ο ΠΑΟΚ επί του Παναιτωλικού στη Νέα Μεσημβρία πριν τον αγώνα την επόμενη εβδομάδα τη Λέφσκι Σόφιας στο πρώτο παιχνίδι για τον δεύτερο προκριματικό του Conference League.

Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με 4-0 του Παναιτωλικού, για τον οποίο ήταν το πρώτο φιλικό ματς από την έναρξη της προετοιμασίας του.

Τα γκολ του ΠΑΟΚ σημείωσαν οι Κούτσιας (28’, 43’), Κούρτιτς (36’) και Σβαμπ (82’ με πέναλτι).

Για τα «καναρίνια» ο Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποίησε διαφορετικούς ποδοσφαιριστές σε κάθε ημίχρονο. Στην αρχική ενδεκάδα ήταν οι: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Λάρσον, Αναστασόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Τσιγγάρας, Βαρόνε, Ντίας, Μόρσεϊ, Μπελεβώνης, Καρέλης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ανέστης, Λιάβας, Μπακαδήμας, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μάρτενσον, Ξενιτίδης, Ντουάρτε, Νικολάου (80’ Σοροβός), Νταγκό, Πέδρο.