Super League: Ισοπαλία απέσπασε η Λαμία στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ

Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα

Ισοπαλία απέσπασε η Λαμία στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ
Αρθρογράφος: Vradini.gr
Από Vradini.gr

Ισόπαλοι 0-0 ήρθαν ο ΟΦΗ και η Λαμία στην Κρήτη στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 9η αγωνιστική της Super League με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν πολύτιμο βαθμό για τη σωτηρια τους

Ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και μάλιστα στο 12ο λεπτό είχε καλή στιγμή με κεφαλιά του Περέα, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Η Λαμία απάντησε στις ευκαιρίες στο 18' όταν ο Νούνιες βρέθηκε απέναντι από τον Μανδά, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά.

Στο 33' ο Ντε Βινσέντι είχε νέα καλή στιγμή, με τον γκολκίπερ του ΟΦΗ να αποκρούει. Το 0-0 έμεινε στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ ξεκίνησε πιο δυναμικά, αλλά η Λαμία στο 56' είχε πολύ καλή στιγμή με τον Μανούσο και στο 57' με τον Ντε Βινσέντι.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 72' με ένα σουτ του Ντουρμισάι που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σαράνοφ.

Αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει.

ΟΦΗ: Μανδάς, Βούρος, Διαμαντής, Λάρσον, Θοράρινσον (68' Θοράρινσον), Μεγιάδο (73' Στάικος), Περέα, Γκερέρο, Τοράλ (84' Ντιουσέ), Τζου (84' Μπιφουμά), Ντουρμισάι (84' Θεοδοσουλάκης)

Λαμία: Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανδάρης, Νούνιες, Μανούσος (84' Ρόμανιτς), Ντε Βινσέντι (66' Σλίβκα), Σιμόν, Μπεχαράνο (76' Γιακουμάκης), Γκοράνοφ, Τσιλούλης (66' Ασκόφσκι), Κορνέζος