NBA: Μαγική εμφάνιση του Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Μάβερικς

Ο «Giannis» είχε 30 πόντους (11/17 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 8/10 βολές), 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 29 λεπτά συμμετοχής

Αρθρογράφος: Vradini.gr
Από Vradini.gr

Εντυπωσιακός ήταν για ακόμη ένα ματς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Μάβερικς με 124-115.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη για το Μιλγουόκι που βελτίωσε το ρεκόρ του σε 14-5 (11-2 εντός έδρας) ενώ αντίθετα, το Ντάλας μετρά τέσσερις σερί ήττες και βρίσκεται στο 9-10.

Ο «Giannis» είχε 30 πόντους (11/17 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 8/10 βολές), 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 29 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός ήταν και ο Γκρέισον Άλεν, ο οποίος έκανε ρεκόρ για εφέτος με τους 25 πόντους που σημείωσε, ενώ είχε και 7/8 τρίποντα. Για τους φιλοξενούμενους, ο Λούκα Ντόνσιτς είχε 27 πόντους (12 ασίστ), ενώ 22 πόντους είχε ο Σπένσερ Ντίνγουϊτι και 21 ο Κρίστιαν Γουντ.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς, θα είναι οι Νικς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (1/12) στο Μάντισον Σκουέρ Γκάρντεν.