Σπορ

Μουντιάλ 2022: Αυτοί πέρασαν στους «16» - Όλες οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό

Σήμερα ξεκινά η φάση των «16» - Πρεμιέρα με Ολλανδία - ΗΠΑ και Αργεντινή - Αυστραλία

Μουντιάλ 2022: Αυτοί πέρασαν στους «16» - Όλες οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό
Αρθρογράφος: Vradini.gr
Από Vradini.gr

Αρχίζει σήμερα, με την αναμέτρηση τεσσάρων ομάδων, η φάση των «16». Ολλανδία - ΗΠΑ και Αργεντινή - Αυστραλία αποτελούν τα δύο πρώτα ζευγάρια.

Την Κυριακή έρχονται οι αγώνες Γαλλία - Πολωνία και Αγγλία - Σενεγάλη, τη Δευτέρα Ιαπωνία - Κροατία, Βραζιλία - Νότια Κορέα, Μαρόκο - Ισπανία και την Τρίτη Πορτογαλία - Ελβετία.

Τα 8 ζευγάρια της φάσης 16 και το πρόγραμμα

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου


17:00 Ολλανδία - ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αργεντινή - Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Γαλλία - Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

21:00 Αγγλία - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 Ιαπωνία - Κροατία (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία- Νότια Κορέα, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 Μαρόκο-Ισπανία (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Πορτογαλία - Ελβετία, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1

Προημιτελικά

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 Ιαπωνία / Κροατία - Βραζιλία / Νότια Κορέα (Β) (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Ολλανδία / ΗΠΑ - Αργεντινή / Αυστραλία (Α) (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 Μαρόκο / Ισπανία - Πορτογαλία / Ελβετία (Δ) (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία / Σενεγάλη - Γαλλία / Πολωνία (Γ) (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Ημιτελικά

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου
21:00 Α-Β (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 Γ-Δ (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Μικρός τελικός

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου (17:00) (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τελικός

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου (17:00) (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

ΟΙ ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ 8 ΟΜΙΛΩΝ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Ολλανδία 7

Σενεγάλη 6
Ισημερινός 4
Κατάρ 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Αγγλία 7
ΗΠΑ 5
Ιράν 3

Ουαλία 1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Αργεντινή 6
Πολωνία 4
Μεξικό 4
Σ. Αραβία 3

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Γαλλία 6
Αυστραλία 6
Τυνησία 4
Δανία 1

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Ιαπωνία 6
Ισπανία 4
Γερμανία 4
Κόστα Ρίκα 3

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Μαρόκο 7
Κροατία 5
Βέλγιο 4
Καναδάς 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Βραζιλία 6
Ελβετία 6
Καμερούν 4
Σερβία 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Πορτογαλία 6
Ν. Κορέα 4
Ουρουγουάη 4
Γκάνα 3

Δείτε επίσης