Σπορ

Ποδόσφαιρο-Euro 2024 (Προκριματικά, 9η αγωνιστική): Αποτελέσματα

Ποιες ομάδες προκρίθηκαν στους τεικούς και ποιες θα «παλέψουν» για ένα εισιτήριο

Ποδόσφαιρο-Euro 2024 (Προκριματικά, 9η αγωνιστική): Αποτελέσματα
Αρθρογράφος: Vradini.gr
Από Vradini.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής στους 10 προκριματικούς ομίλους του EURO 2024:

1ος όμιλος

Γεωργία-Σκωτία 2-2

Κύπρος-Ισπανία 1-3

Ρεπό: Νορβηγία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ισπανία 18 -7 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Σκωτία 16 -7 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

3. Νορβηγία 10 -7 αγ.

4. Γεωργία 8 -7 αγ.

5. Κύπρος 0 -8 αγ.

2ος όμιλος

Ολλανδία-Ιρλανδία 18/11 (21:45)

Γαλλία-Γιβραλτάρ 18/11 (21:45)

Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Γαλλία 18 -6 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Ολλανδία 12 -6 αγ.

3. ΕΛΛΑΔΑ 12 -7 αγ.

4. Ιρλανδία 6 -7 αγ.

5. Γιβραλτάρ 0 -6 αγ.

3ος όμιλος

Ιταλία-Β. Μακεδονία 17/11 (21:45)

Αγγλία-Μάλτα 17/11 (21:45)

Ρεπό: Ουκρανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αγγλία 16 -6 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Ουκρανία 13 -7 αγ.

3. Ιταλία 10 -6 αγ.

4. Β. Μακεδονία 7 -6 αγ.

5. Μάλτα 0 -7 αγ.

4ος όμιλος

Αρμενία-Ουαλία 18/11 (16:00)

Λετονία-Κροατία 18/11 (19:00)

Ρεπό: Τουρκία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Τουρκία 16 -7 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Ουαλία 10 -6 αγ.

3. Κροατία 10 -6 αγ.

4. Αρμενία 7 -6 αγ.

5. Λετονία 3 -7 αγ.

5ος όμιλος

Μολδαβία-Αλβανία 17/11 (19:00)

Πολωνία-Τσεχία 17/11 (21:45)

Ρεπό: Ν. Φερόε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλβανία 13 -6 αγ.

2. Τσεχία 11 -6 αγ.

3. Πολωνία 10 -7 αγ.

4. Μολδαβία 9 -6 αγ.

5. Νησιά Φερόε 1 -7 αγ.

6ος όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Σουηδία 3-0

Εσθονία-Αυστρία 0-2

Ρεπό: Βέλγιο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αυστρία 19 -8 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Βέλγιο 17 -7 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

3. Σουηδία 7 -7 αγ.

4. Αζερμπαϊτζάν 7 -7 αγ.

5. Εσθονία 1 -7 αγ.

7ος όμιλος

Βουλγαρία-Ουγγαρία 2-2

Μαυροβούνιο-Λιθουανία 21:45

Ρεπό: Σερβία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ουγγαρία 15 -7 αγ. --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Σερβία 13 -7 αγ.

3. Μαυροβούνιο 8 -6 αγ.

4. Λιθουανία 6 -7 αγ.

5. Βουλγαρία 3 -7 αγ.

8ος όμιλος

Καζακστάν-Σαν Μαρίνο 17/11 (17:00)

Φινλανδία-Β. Ιρλανδία 17/11 (19:00)

Δανία-Σλοβενία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 8 αγώνες)

1. Σλοβενία 19

2. Δανία 19

3. Καζακστάν 15

4. Φινλανδία 12

5. Β. Ιρλανδία 6

6. Σαν Μαρίνο 0

9ος όμιλος

Λευκορωσία-Ανδόρα 18/11 (19:00)

Ισραήλ-Ρουμανία 18/11 (21:45)

Ελβετία-Κόσοβο 18/11 (21:45)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 8 αγώνες)

1. Ελβετία 16

2. Ρουμανία 16

3. Ισραήλ 12

4. Κόσοβο 10

5. Λευκορωσία 6

6. Ανδόρα 2

10ος όμιλος

Σλοβακία-Ισλανδία 21:45

Λουξεμβούργο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 21:45

Λιχτενστάιν-Πορτογαλία 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 8 αγώνες)

1. Πορτογαλία 24 --Προκρίθηκε στα τελικά--

2. Σλοβακία 16

3. Λουξεμβούργο 11

4. Ισλανδία 10

5. Βοσνία-Ερζεγοβίνη 9

6. Λιχτενστάιν 0

21 Μαρτίου 2024: Hμιτελικοί play off

26 Μαρτίου 2024: Tελικοί play off

Δείτε επίσης