Champions League: Κόλλησε στη Μόσχα η Ατλέτικο, διέσυρε την Σαχτάρ η Γκλάντμπαχ

Η τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League ξεκίνησε με δύο αναμετρήσεις. Η Γκλάντμπαχ πέρασε σαν σίφουνας από την Ουκρανία απέναντι στη Σαχτάρ, ενώ η Ατλέτικο Μαδρίτης έπαιξε στη Μόσχα εναντίον της Λοκομοτίβ

1
Αρθρογράφος: vradini
Από vradini

Η Γκλάντμπαχ ήταν εντυπωσιακή στο Ντόνετσκ και κατάφερε να προηγηθεί και να καθαρίσει την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο ή καλύτερα από το πρώτο ημίωρο. Οι Γερμανοί πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων στο πρώτο μισάωρο.

Ο Πλεά άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ στο 8', με τον Κράμερ να γράφει το 2-0 στο 17', ενώ ο Πλεά σκόραρε ξανά με απίστευτη βολίδα στο 26'. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Μπενσεμπαϊνί ανέβασε το δείκτη του σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν άλλαξε με την Γκλάντμπαχ να είναι συνεχώς στην επίθεση και πέτυχε και πέμπτο τέρμα με τον Στιντλ στο 65΄. Στο 79΄ ο Πλεά έκανε χατ τρικ γράφοντας το 6-0 στο πάρτι των Γερμανών στην Ουκρανία.

Λοκομοτίβ Μόσχας - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1