Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης για την Τσέλσι

Στο 1-1 έμειναν Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι

Κρίστιαν-Πούλισικ-Champions-League-Τσέλσι-Ρεάλ-Μαδρίτης

Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι αναμετρήθηκαν για τα ημιτελικά του Champions League στον πρώτο αγώνα του ζευγαριού χωρίς να αναδειχθεί νικητής, με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Μπορεί ο Καρίμ Μπενζεμά να ισοφάρισε στο 29ο λεπτό για την Ρεάλ Μαδρίτης σε 1-1 και να γλίτωσε την ομάδα της ισπανικής πρωτεύουσας από την ήττα, ωστόσο μόνο ανικανοποίητη δεν μπορεί να είναι η Τσέλσι και ο Τόμας Τούχελ με την εκτός έδρας ισοπαλία.

Το γκολ που βρήκε μόλις στο 14ο λεπτό με τον Κρίστιαν Πούλισικ έδωσε αυτοπεποίθηση στους «Μπλε» του Λονδίνου και μετέφερε ταυτόχρονα όλο το βάρος στις πλάτες των παικτών του Ζινεντίν Ζιντάν.

Πράγμα που, όπως φάνηκε, είχε αποτέλεσμα αφού οι «Μερένχες» δεν μπόρεσαν να κάνουν την ολική ανατροπή και θα αναγκαστούν να κυνηγήσουν την πρόκριση στο Στάμφορντ Μπριτζ την επόμενη Τετάρτη (05/05).