Ο Πανιώνιος... στην εντατική - Ηττήθηκε από τον Αστέρα 2-0

Η διαφορά των «κυανέρυθρων» από την προτελευταία θέση αυξήθηκε στους τέσσερις βαθμούς

Στον... πάτο του βαθμολογικού πίνακα παραμένει ο Πανιώνιος, ο οποίος γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Αστέρα στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 20 αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι Αρκάδες τα πηγαίνουν καλύτερα από τότε που την τεχνική ηγεσία τους ανέλαβε ο Μίλαν Ράσταβατς, δεδομένου ότι έχουν σημειώσει δύο νίκες στα τελευταία τρία παιχνίδια.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπαράλες από το σημείο του πέναλτι στο 35', ενώ ο Ιγκλέσιας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 7 λεπτά με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Λίγο πριν από την εκπνοή της αναμέτρησης, ο Μπαράλες αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα, οπότε στερείται τη δυνατότητα συμμετοχής το ματς με τη Λαμία στο ΔΑΚ.

Με αυτήν τη νίκη, οι Αρκάδες ξέφυγαν από την επικίνδυνη ζώνη, ενόψει και των play-out. Από την πλευρά της, η ομάδα της Νέας Σμύρνης είδε τη διαφορά από τη 13η θέση να αυξάνεται στους τέσσερις βαθμούς.

Αστέρας: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πασαλίδης, Ματρικάρντι, Κώτσιρας, Ιγκλέσιας (66’ Βαλιέντε), Μουνάφο, Μαρκ Φερνάντεθ, Σίτο (19’ Ριέρα), Κρέσπι (78’ Λουίς Φερνάντεθ), Μπαράλες

Πανιώνιος: Κότνικ, Κιάκος (46’ Σαραμαντάς), Ευαγγέλου, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Μασούρας, Κόρμπος, Μιλόγεβιτς (46’ Παπανικολάου), Παπαγεωργίου (80’ Δούμτσιος), Αραμπούλι, Εμμανουηλίδης