Σπορ

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα: Νική - ανάσα για τους Κρητικούς

Σπουδαία νίκη των Κρητικών

ofipas

Ο ΟΦΗ παλεύει για την παραμονή του στη Superleague και κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα πήρε μια τεράστια νίκη με 2-1 στα play out, μετά από μια συγκλονιστική προσπάθεια και ανατροπή του σκορ.

Οι Γιαννιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Παμλίδη στο τέλος του ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο μέρος, το καταπληκτικό γκολ του Σαρδινέρο και ένα πέναλτι του Σολίς που έφερε δάκρυα χαράς , έδωσε το σπουδαιότερο τρίποντο της σεζόν στους Κρητικούς.

Ο γηπεδούχος έδειξε πως είχε περισσότερη ψυχή από νωρίςαι μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, με την μπάλα να στρώνεται στον Σαρδινέρο μ προστά στην κενή εστία, αλλά αυτός να καθυστερεί και το σουτ του να κόβεται την τελευταία στιγμή από τον Πίρσμαν.

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης, Σακόρ, Μεγιάδο, Σολίς (76’ Μπαλογιάνης), Στάρτζεον (82’ Νοικοκυράκης), Γρίβας (46’ Φερέιρα (90’ Βαφέας)), Σαρδινέρο.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Πέερσμαν, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Μπρένερ (58’ Μιλιντσεάνου), Ελευθεριάδης (46’ Νάουμετς), Παμλίδης.