Παναθηναϊκός - Μπάγερν 83-76: Επιστροφή στις νίκες με «καυτό» Νέντοβιτς

O Παναθηναϊκός φιλοξένησε την Μπάγερν Μονάχου στο ΟΑΚΑ για την 11η αγωνιστική της EuroLeague και επέστρεψε στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις επικρατώντας με 83-76

EUROLEAGUE 2020-2021 / ÐÁÏ - ÌÐÁÃÅÑÍ ÌÏÍÁ×ÏÕ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Έπειτα από την διαβολοβδομάδα στην Ισπανία και δύο βαριές ήττες από Βαλένθια και Μπασκόνια, ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε στο ΟΑΚΑ μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις της διοργάνωσης.

Οι Γερμανοί ξεκίνησαν πιο δυνατά στο ματς και στο τέταρτο λεπτό πήραν διαφορά πέντε πόντων (5-10), αλλά από εκείνη τη στιγμή ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι και με ένα επιμέρους σκορ 8-0 έφτασε στο +3 (13-10) μέσα σε τρία λεπτά.

Λίγο πριν τελειώσει η πρώτη περίοδος (9') ο Παπαπέτρου έγραψε το +8 (18-10) και το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τις δύο ομάδες με το σκορ στο 18-13.