Ποδόσφαιρο - Ισπανία: Στην τελική «μάχη» για τον τίτλο Ρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης

Στη Μαδρίτη καταλήγει ο τίτλος - Με 4-1 κέρδισε η «Βασίλισσα» τη Γρανάδα

real_granada
Αρθρογράφος: vradini
Από vradini

Δεν την... πάτησε σαν την Μπαρτσελόνα η Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στη Γρανάδα, αλλά με πολύ σοβαρή εμφάνιση, πέρασε σαν «αέρας» με 4-1 απ' το «Λος Κάρμενες», στο τελευταίο ματς της 36ης αγωνιστικής, ανέβηκε στη 2η θέση και στο -2 απ' την Ατλέτικο Μαδρίτης (προσπερνώντας την Μπαρτσελόνα) και πάει πλέον για την τελική «μάχη» τίτλου με τους «ροχιμπλάνκος», στις δύο τελευταίες Κυριακές της εφετινής LaLiga.

Οι «μερένχες» πήγαν στο ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων απ' τα γκολ των Μόντριτς και Ροντρίγο και μολονότι η Γρανάδα μείωσε στο 71' με τον Μολίνα, δεν... αγχώθηκε ιδιαίτερα, καθότι βρήκε άλλα δύο τέρματα σε δύο λεπτά απ' τους Οντριοθόλα και Μπενζεμά και «καθάρισε» εύκολα το τρίποντο.