Σημεία μαζικών δειγματοληψιών από τις ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ (15/10)

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ.*

  1. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
  2. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  3. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
  4. Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
  5. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  6. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  7. Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00
  8. Δ. Αιγάλεω, Πλατεία Εσταυρωμένου, μπροστά από τη στάση του Μετρό
  9. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
  10. Δ. Πυλαίας ,ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγίου Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
  11. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
  12. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης,Ιασωνίδου 19, 09:30-15:00.
  13. Δ.Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
  14. ΔΑμπελοκήπων- Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
  15. Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
  16. Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
  17. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  18. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  19. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
  20. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  21. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  22. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Αγρινίου,οδός Παπαφλέσσα 5, Αγρίνιο, 08:30 -11:30
  23. Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30
  24. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:00-15:00
  25. Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Κοινό Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
  26. Άνδρος, Κέντρο Υγείας 9:00-17:00
  27. Άνδρος, Μπατσί, πλησίον ΚΕΠ 10:00-16:00
  28. Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη- Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  29. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  30. Αργολίδα, Πλατεία Κρανιδίου, Κρανίδι, 10:30-14:00
  31. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
  32. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00
  33. Αρκαδία, Βυτίνα (πλατεία), 10:00-14:00
  34. Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
  35. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Αίθουσα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  36. Αχαΐα, Λάππα, πρώην Δημαρχείο, 09:00-14:30
  37. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  38. Αχαΐα, Πάτρα, Κόμβος Περιβόλας πρωην Carrefour, 09:00-14:30
  39. Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, Λιβαδειά, 09:00- 14:00
  40. Βοιωτία, Κ.Υ. Θήβας,  Κάδμου 47, Θήβα, 09:00-15:00
  41. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
  42. Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών,  08:30-15:00
  43. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14.00
  44. Δράμα, Κοινότητα Καλαμώνα, 09:00-13:30
  45. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
  46. Έβρος, Δημοτικό Σχολείο Ρούσσας Σουφλίου- Αλεξανδρούπολης, 11:00-14:00
  47. Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30
  48. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
  49. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  50. Εύβοια, Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας, Χαλκίδα, 09:00-15:00
  51. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
  52. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου  08.00-13.00
  53. Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 09:00-15:00
  54. Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
  55. Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-14:30
  56. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:00-14:30
  57. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  58. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  59. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  60. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Μητροπόλεως 9, 09:00-15:00
  61. Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών Αστερουσίων, 08:45-11:00
  62. Ηράκλειο, Καταλαγάρι , Δ. Αρχανών Αστερουσίων, 11:30-14:00
  63. Ηράκλειο, Γαρίπα , Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
  64. Ηράκλειο, Δραπέτι , Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
  65. Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-14:00
  66. Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
  67. Ηράκλειο, Ζίντα , Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
  68. Ηράκλειο, Άνω Πούλια, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 10:00-10:30
  69. Ηράκλειο, Κάτω Πούλια, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
  70. Ηράκλειο, Λευκοχώρι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-14:00
  71. Ηράκλειο, Βιτσίλια, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
  72. Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
  73. Ηράκλειο, Μουσούτα, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-14:00
  74. Ηράκλειο, Συντονιστικό κέντρο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30
  75. Ηράκλειο, Σχολή χορού, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30
  76. Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:00
  77. Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, 10:00-15:00
  78. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00 – 15:00
  79. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00 – 15:00
  80. Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
  81. Θεσπρωτία, Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνθεον», 09:00-17:00
  82. Θεσπρωτία, Σύβοτα, 10:00-14:00
  83. Θεσπρωτία, Παραμυθιά, 10:00-14:00
  84. Ικαρία, Κ.Υ. Ευδήλου, 09:00-17:00
  85. Ικαρία, Άγιος Κήρυκος, 10:00- 15:00
  86. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  87. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  88. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00
  89. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  90. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  91. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00-16:00
  92. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, τέρμα οδού Σαρανταπόρου, 08:00-14:0
  93. Καρδίτσα, Τ.Κ Αγίας Τριάδας  Δήμου Παλαμά, Πολιτιστικό Κέντρο Αγίας Τριάδας, 11:30-14:00
  94. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 08:00-11:00
  95. Καρδίτσα, Τ.Κ  Καλυβίων Πεζούλας Δήμου Λίμνης Πλαστήρα 08:00-10:00
  96. Καρδίτσα, Τ.Κ  Νεοχωρίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, 10:00-12:00
  97. Καρδίτσα,  Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, 12:00-14:00
  98. Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  99. Καστοριά, Λεωφόρος Κύκνων, 09:00-14:00
  100. Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 9:30-11:30
  101. Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, 09:00-14:00
  102. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, 09:00-17:00
  103. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  104. Κιλκίς, Ζαχαράτο, Πολιτιστικός Σύλλογος,  09:00-11:00
  105. Κιλκίς, Ξηρόβρυση, Πολιτιστικός Σύλλογος, 12:00-14:00
  106. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
  107. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:00- 15:30
  108. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
  109. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, αντιπτεράρχου Δέδε Βλάση, 09:30-13:30
  110. Κως, Επαρχείο, Ακτή Μιαούλη 2, 08:30-15:00
  111. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30
  112. Λακωνία, Κοινοτικό Κατάστημα Γλυκόβρυσης, 9:30
  113. Λάρισα,   Κεντρική Πλατεία 08:00-16:00
  114. Λάρισα,   Πλατεία Ταχυδρομείου 08:00-16:00
  115. Λάρισα,   Πλατεία ΟΣΕ 08:00-16:00
  116. Λάρισα,  Αγιά/Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 09:00-15:00
  117. Λάρισα,  Πλατεία ΑΤΑ, 08:00-16:00
  118. Λάρισα,  Δημοτικό Ωδείο 08:00-16:00
  119. Λάρισα,  ΚΤΕΛ Λάρισας /Γεωργιάδου, 08:00-15:00
  120. Λάρισα,  Κ.Υ. Φαρσάλων, 09:00-12:00
  121. Λασίθι, ΚΑΠΗ Αγ. Νικολάου, Γιαμπουδάκη 5, 09:00-17:00
  122. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
  123. Λέρος, Λακκί, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 9:00 – 15:00.
  124. Λέσβος, Κ.Υ. Μυτιλήνης 08:30-15:45
  125. Λέσβος, Αρχή Αγοράς – Ερμού, 10:00-14:00
  126. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
  127. Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
  128. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη Σ. & Χατζηαργύρη, 08:00 -16:00
  129. Μαγνησία, Αλυκές, Κτήριο Κεκπα-Διεκ,Βάκχου και Ηρώων Πολυτεχνείου, 08:30-13:30
  130. Μαγνησία, Αλμυρός,Αγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.Υγείας),08:30-11:00
  131. Μαγνησία, Βελεστίνο, Έναντι Γηπέδου, 11:30-13:30
  132. Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη και Αναπαύσεως,08:00-14:00
  133. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Αλεξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  134. Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
  135. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:00 – 14:30
  136. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου, 08:30 – 15:00
  137. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30
  138. Νάξος, Κινιδαρος, Ιατρείο 8:00-14:00
  139. Ξάνθη, Κ.Υ. Ξάνθης, Isobox, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
  140. Πάρος, Πλατεία Νάουσας 09:00-15:00
  141. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον 08:00-16:00
  142. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου & Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00
  143. Πέλλα,Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 10:00-14:00
  144. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  145. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00
  146. Πρέβεζα, Αρχάγγελος, έναντι Γυμνασίου, 09.00-12.00
  147. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγίου Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  148. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, 09:00-14:00
  149. Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  150. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00
  151. Ροδόπη, Κομοτηνή, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες , 09:00-14:00
  152. Ρόδος, Πλατεία Αγίου Νικολάου, 08.30-15.00
  153. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.30
  154. Σάμος, Κέντρο Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  155. Σάμος, Γενικό Νοσοκομείο Σάμου, 08:30-14:00
  156. Σάμος, Πλατεία Πυθαγόρα, 09:00-13:00
  157. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 09:00-15:00
  158. Σκιάθος, Λιμένας, 08:00-14:30
  159. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
  160. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 9:00-17:00
  161. Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης, 09:00-11:00
  162. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  163. Τρίκαλα, Ε΄ ΚΑΠΗ, 11:00-16:00
  164. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-12:00
  165. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  166. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
  167. Φθιώτιδα, Δημοτική Κοινότητα Μαρτίνου, Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Λοκρών, 10:00-13:00
  168. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
  169. Φλώρινα, Παλιά Κοινότητα Μελίτη,  08:00-13:30
  170. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08.00-14.00
  171. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο πολιτιστικό κέντρο Ιτέας, 09.00-13.00
  172. Χαλκιδική, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30 – 15:30
  173. Χαλκιδική, Πολιτιστικό Κέντρο Ορμύλιας, 09:00 – 15:00
  174. Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:30 – 14:30
  175. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
  176. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
  177. Χίος, Πλατεία Βουνακίου 8:30-15:00
  178. Χίος, Βροντάδος (ΦΟΒ),10:00-13:00