ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-1: «Απόδραση» στο 92΄ για τον Δικέφαλο

Με γκολ του Λιβάι Γκαρσία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ ισοφάρισε 1-1 τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ και διατήρησε το προβάσισμα ασφαλείας 5 βαθμών από τους «πράσινους» στη μάχη για τη διεκδίκηση της 4ης θέσης της Super League.

Με τον αγώνα αυτόν ολοκληρώθηκε ο α΄ γύρος των play off (5η αγωνιστική) και οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το προβάδισμα με γκολ του Φώτη Ιωαννίδη από το 37ο λεπτό.

Γρήγορα κόπασε ο ενθουσιασμός της ΑΕΚ που στα πρώτα 10 λεπτά έβρισκε εύκολα διαδρόμους προς την περιοχή του Διούδη. Το γεγονός, όμως, ότι δεν κατάφερε στο διάστημα αυτό να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία ήταν καθοριστικό.