Άλωσε την Προύσα ο Προμηθέας Πατρών!

Ο Προμηθέας νίκησε εκτός έδρας με 93-84 την Μπούρσασπορ για την 3η αγωνιστική του Eurocup.

Ο Προμηθέας πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό Eurocup καθώς νίκησε εκτός έδρας την Μπούρσασπορ με 93-84 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Μάκη Γιατρά δεν μπήκε καλά στην αναμέτρηση καθώς έμεινε πίσω με 7 πόντους (10-3) και στη συνέχεια με 12 (25-13).

Το υπόλοιπο δεκάλεπτο όμως ανήκε στους Πατρινούς που με ένα εντυπωσιακό 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ και έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με έναν πόντο (25-26).

Η δεύτερη περίοδος ήταν πολύ αμφίρροπη καθώς μετά από τέσσερα λεπτά οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (36-36).

Στη συνέχεια ο Προμηθέας άρχισε να ελέγχει το παιχνίδι του και μπήκε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα με 3 πόντους (43-46).