Αποκλείστηκε από το Australian Open η Μ. Σάκκαρη

Αποκλείστηκε από το Australian Open η Μαρία Σάκκαρη, η οποία γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ (7-6, 6-3) από Τζέσικα Πεγκούλα.

Η Ελληνίδα τενίστρια έκανε ένα μέτριο ματς, αφού από την αρχή του αγώνα «κυνηγούσε» την αντίπαλό της, γεγονός που είχε αποτέλεσμα να μείνει εκτός συνέχειας.

PGRpdiBzdHlsZT0iIiBjbGFzcz0ibW9iaWxlX2Jhbm5lciBiYW5uZXItc3RpY2t5Ij4NCgkJCTxkaXYgaWQ9J3ZyYWRpbmlfUFInIGNsYXNzPSJiYW5uZXItc3RpY2t5Ij4NCiAgPHNjcmlwdD4NCiAgICBnb29nbGV0YWcuY21kLnB1c2goZnVuY3Rpb24oKSB7IGdvb2dsZXRhZy5kaXNwbGF5KCd2cmFkaW5pX1BSJyk7IH0pOw0KICA8L3NjcmlwdD4NCjwvZGl2PgkJCTwvZGl2Pg==

Το παιχνίδι

Η Σάκκαρη δέχθηκε μπρέικ στο πρώτο σέρβις γκέιμ της και η Πεγκούλα προηγήθηκε με 3-1 σετ, όμως το Νο8 του κόσμου επέστρεψε και με δικό της μπρέικ ισοφάρισε σε 3-3, για να ακολουθήσει νέο μπρέικ της Αμερικανίδας για το 5-3. Η Ελληνίδα «άντεξε» αρχικά και παρότι βρέθηκε με την «πλάτη στον τοίχο», με νέο μπρέικ έστειλε το σετ στο τάι μπρέικ. Εκεί όμως η αντίπαλός της τα έκανε όλα τέλεια, προηγήθηκε με 7-0 και “καθάρισε” το πρώτο σετ, για το 1-0.