Ρεάλ Μαδρίτης–Μπάγερν Μονάχου 2-1: Το LIVE της επικής πρόκρισης των Μαδριλένων στον τελικό του Champions League

Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τη Ντόρτμουντ που περιμένει στον τελικό του Champions League

ρεαλ μαδριτης μπαγερν μοναχου, ρεάλ μαδρίτης μπάγερν μονάχου, ρεαλ μπαγερν, ρεάλ μπάγερν

Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου στο «Μπερναμπέου» για τα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής ευρωπαϊκής διοργάνωσης, με τους δύο προπονητές μια ώρα πριν την έναρξη της αναμέτρησης να κάνουν γνωστές τις 11άδες της μάχης που θα κρίνει την πρόκριση στον μεγάλο τελικό.

Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Μόναχο, ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 2-2.

Στο αποψινό παιχνίδι ο τεχνικός της Ρεάλ Μαδρίτης Κάρλο Αντσελότι άφησε στον πάγκο τον Εντουαρντό Καμαβινγκά και χρησιμοποιεί τον Φερλάν Μεντί στο αριστερό άκρο της άμυνας.

Αναλυτικά η 11άδα της Ρεάλ Μαδρίτης: Λουνίν, Καρβαχάλ, Ρίντιγκερ, Νάτσο, Μεντί, Τσουαμενί, Κρόος, Βαλβέρδε, Μπέλιγχαμ, Ροντρίγκο, Βινίσιους

Ο τεχνικός της Μπάγερν Τόμας Τούχελ από την άλλη πλευρά, αλλάζει τον Τζάε-Μιν Κιμ με τον Έρικ Ντάιερ, με τον Βρετανό στόπερ να έχει ως παρτενέρ του στο κέντρο της άμυνας τον Ματάις ντε Λιχτ, ενώ θέση βασικού παίρνει και ο Αλεκσάνταρ Πάβλοβιτς αντί του Λέον Γκορέτσκα.

Η 11άδα της Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Κίμιχ, Ντε Λιχτ, Ντάιερ, Μαζραουί, Πάβλοβιτς, Λάιμερ, Σανέ, Μουσιάλα, Γκνάμπρι, Κέιν

Δείτε παρακάτω LIVE σχόλιο και βίντεο από τον μεγάλο ημιτελικό

1′ Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης

Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάση στο πρώτο πεντάλεπτο, κυκλοφορούν την μπάλα οι Μερένγκες

6′ Φαρμακερό παράλληλο γύρισμα του Καρβαχάλ, δεν βρήκε την μπάλα με προβολή ο Ροντρίγκο

13′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία της Ρεάλ! Ο Καρβαχάλ πέρασε την μπάλα στον Βινίσιους, ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι, στην επαναφορά εκτέλεσε ο Ροντρίγκο αλλά τον νίκησε ο Νόιερ

15′ Πολύ άστοχο σουτ του Βινίσιους από το ημικύκλιο

16′ Ο Σανέ μέσα από την περιοχή έκανε μια σέντρα σουτ, στα σώματα η μπάλα

17′ Σουτ του Μπέλινγκχαμ μέσα από την περιοχή, κόντραρε η μπάλα

28′ Τρομερό βολέ του Κέιν από το ημικύκλιο, έπεσε στη γωνιά του και έβγαλε σε κόρνερ ο Λούνιν

35′ Ματς με αργό τέμπο μέχρι στιγμής. Ακόμα δέκα λεπτά για τη συμπλήρωση των 45′ από μια καλή φάση οι δυο «μονομάχοι»

39′ Μεγάλη απόκρουση του Νόιερ σε εξαιρετική σέντρα – σουτ του Βινίσιους!

44′ Μακρινό σουτ του Μαζράουι, μπλόκαρε εύκολα ο Λούνιν

45+1′ Εξαιρετική κάθετη του Λάιμερ προς τον Κέιν, βγήκε και καθάρισε με τα πόδια ο Λούνιν

Ημίχρονο στη Μαδρίτη, με Ρεάλ και Μπάγερν στο 0-0.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Ο Βίνι «άδειασε» τον Κίμιχ, έκανε το γύρισμα και καθοριστικά ο Ντάιερ έδιωξε την μπάλα πριν τη σπρώξει στα δίχτυα ο Βαλβέρδε

47′ Σουτ του Ντέιβις μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Καρβαχάλ και πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

52′ O Βινίσιους εξέθεσε σε ακόμα μια φάση τον Κίμιχ, «καθάρισε» προ του Μπέλινγκχαμ ο Ντε Λιχτ

53′ Πολύ μακρινό και εξίσου άστοχο σουτ του Βαλβλέρδε

54′ Σουτ του Κέιν μέσα από την περιοχή, έπεσε στη γωνιά του και απέκρουσε ο Λούνιν

55′ Tεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Βινίσιους ταλαιπώρησε τον Ντάιερ, γύρισε την μπάλα, ο Ροντρίγκο έπιασε το συρτό σουτ από τη μικρή περιοχή, άουτ η μπάλα

59′ Μεγάλη απόκρουση του Νόιερ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκο!

60′ Τρομερός Νόιερ! Σπουδαία επέμβαση σε «κεραυνό» του Βινίσιους!

66′ Δυνατό σουτ του Μουσιάλα μέσα από την περιοχή, έβγαλε σε κόρνερ ο Λούνιν

68′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Μπάγερν! Ντέιβις και 0-1

71′ Η Ρεάλ σκοραρε για το 1-1 αλλά σωστά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του Νάτσο στον Κίμιχ

82′ Καλή στιγμή για τη Ρεάλ! Εξαιρετική μπαλιά του Ρούντιγκερ και ο Βίνι αστόχησε με σουτ μέσα από την περιοχή

85′ Γρήγορη αντεπίθεση της Μπάγερν, δυνατή η πάσα του Λάιμερ προς τον Πάβλοβιτς

88′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Χοσέλου και 1-1. Ο Βινίσιους σούταρε εκτός περιοχής, ο φανταστικός μέχρι εκείνη τη στιγμή Νόιερ δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα και στην επαναφορά ο Χοσέλου ισοφάρισε

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ στο 91′ για τη Ρεάλ! Τρομερή εξέλιξη! Χοσέλου και 2-1