Ντιναμό Ζάγκρεμπ–ΠΑΟΚ 2-0: To LIVE της ήττας του Δικέφαλου του Βορρά

Ο ΠΑΟΚ αναμετράται με τους Κροάτες στο Μάξιμιρ για ένα καλό αποτέλεσμα, που θα δώσει ελπίδες για πρόκριση στους «8» του Conference League

Ο ΠΑΟΚ αναμετράται με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο Μάξιμιρ, στην Κροατία στο πρώτο παιχνίδι των δυο ομάδων για τη φάση των «16» του Conference League.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ – ΠΑΟΚ: Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων

Κοτάρσκι, Ότο, Κουλιεράκη, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλια, Τάισον, Μπράντον Τόμας.

Μοναστηρλής, Ταλιχμανίδης, Τσιγγάρας, Μουργκ, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Παναγιώτου, Ντεσπόντοβ, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας.

Η ενδεκάδα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ αποτελείται από τους:

Νέβιστιτς, Ριστόφσκι, Μπερνάουερ, ΘεοφίλΚαθρίν, Πέρκοβιτς, Μίσιτς, Σούσιτς, Σπίκιτς, Μπατούρινα, Χόξα, Πέτκοβιτς

Ζάγκορατς, Σούταλο, Ζίβκοβιτς, Κουλένοβιτς, Χαλίλοβιτς, Κανέκο, Βρμπάντσιτς, Τσβέτκο, Βίντοβιτς

Δείτε παρακάτω LIVE την εξέλιξη του αγώνα μέσα από σχόλια και βίντεο

Τέλος του ματς με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει την ήττα με 2-0 και να έχει να λέει πως θα μπορούσε να βάλει έστω ένα γκολ!

95′ ΦΟΒΕΡΗ ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα σουτ του Μουργκ, ίσως κάπου βρήκε η μπάλα, ο Νέβιστιτς αποκρούει πολύ δύσκολα!

84′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ στιγμή για τον ΠΑΟΚ να μειώσει! Ο Μουργκ είχε όλο τον χρόνο και το χώρο για να βρει δίχτυα, σημάδεψε, σούταρε, η μπάλα λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκαριών!

81′ Γύρισμα του Τάισον, δεν βρίσκει τον Ντεσπόντοφ, ο Ριστόφσκι απομάκρυνε

78′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπατούρινα από πλάγια θέση, σε κόρνερ ο Κοτάρσκι

75′ Σουτ του Βίντοβιτς, ο Κοτάρσκι προσπάθησε να μπλοκάρει η μπάλα του γλίστρησε από τα χέρια του, αλλά ο Κουλιεράκης με το γόνατο γύρισε την μπάλα στον τερματοφφύλακα του ΠΑΟΚ

74′ Ο Ντεσπόντοφ προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας των Κροατών και συγκεκριμένα του Καθερίν, βγήκε ο Νέβιστιτς. Έπεσε ο Ντεσπόντοφ, συνεχίζεται το ματς

71′ ΓΚΟΛ 2-0 ξανά με Πέτκοβιτς η Ντινάμο. Όμορφη συνεργασία των παικτών της Ντινάμο. Πάσα του Μπατούρινα, ο Κετζιόρα δεν κατάφερε να κόψει και ο Πέτκοβιτς που βγήκε φάτσα με τον Κοτάρσκι, πλάσαρε για το 2-0. Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον φορ της Ντινάμο

69′ Τώρα ο Λουτσέσκου ρίχνει στο ματς Σβαμπ και Μουργκ βγάζοντας Οζντόεφ και Κωνσταντέλια

67′ Κεφαλιά του Σπίκιτς μέσα από την περιοχή, πάνω στον Κοτάρσκι που μπλόκαρε σταθερά

66′ Πολύ κακή βαθιά μπαλιά του Τάισον για τον Ντεσπόντοφ, κατευθείαν στον Νέβιστιτς η μπάλα

57′ Ο Κωνσταντέλιας πέρασε μια πολύ ωραία πάσα μέσα στην περιοχή της Ντινάμο, ο Ζίβκοβιτς και ο Ότο προσπάθησαν να μπουν στη φάση για να απειλήσουν, βγήκε ο Νέβισιτς και μπλόκαρε

53′ Η Ντινάμο έφυγε επικίνδυνα στην αντεπίθεση από λάθος του Μεϊτέ, ο Μπατούρινα πάτησε στην περιοχή αλλά κλείστηκε

47′ Ο Βίντοβιτς με το που μπήκε στο ματς παίρνει κίτρινη για ένα σκληρό μαρκάρισμα με τις τάπες στον Κωνσταντέλια

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να χάνει με 1-0 από τη Ντινάμο.

43′ Ωραία συνεργασία των παικτών της Ντινάμο, πλασέ του Μπατούρινα, πάνω στον Μεϊτέ

37′ ΓΚΟΛ 1-0 η Ντινάμο με Πέτκοβιτς. Αφού ο Κοτάρσκι στο 36′ είπε όχι στο σουτ του Μπατούρινα, στο αμέσως επόμενο λεπτό από λάθος του Ότο, ο Πέτκοβιτς γίνεται αποδέκτης της μπάλας, νικιέται στο τετ-ατ-τετ από τον Κοτάρσκι, αλλά παίρνει το ριμπάουντ και πλασάρει στα δίχτυα

33′ Προσπαθεί να χτυπήσει από τα πλάγια η Ντινάμο χωρίς όμως αποτέλεσμα, κόβουν σε δύο περιπτώσεις οι παίκτες του ΠΑΟΚ

27′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Σέντραρε ο Μπάμπα, ο Ζίβκοβιτς πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο του Νέβιστιτς, που είχε πέσει στη γωνία του

24′ Πρώτη τελική για την Ντινάμο από τον Σούσιτς, που έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Κοτάρσκι που δεν ανησύχησε ιδιαίτερα

23′ Ο Κωνσταντέλιας προσπάθησε να ντριμπλάρει τον Μπατούρινα και να μπει στη συνέχεια από πλάγια μέσα στην περιοχή της Ντιονάμο, τον σταμάτησε ο Μπατούρινα και κέρδισε και το φάουλ

18′ Ότο και Κωνσταντέλιας προσπάθησαν να παίξουν το ένα-δύο από τη δεξιά πλευρά, διάβασε τη φάση και έκοψε ο Μίσιτς

13′ Παίρνει φάουλ ο Μεϊτέ από τον Μίσιτς και δυνατότητα για γέμισμα του ΠΑΟΚ στην περιοχή της Ντινάμο

12′ Ο Κωνσταντέλιας προσπάθησε να περάσει μια πολύ έξυπνη πάσα μέσα στην περιοχή για τον Τόμας, αλλά έκοψε η άμυνα των Κροατών

9′ Ωραία ενέργεια του Κωνσταντέλια από αριστερά, δεν πέρασε η πάσα του από τον Σούσιτς, στην εξέλιξη της φάσης κερδίζει κόρνερ ο ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Τάισον

4′ Επικίνδυνη κατάσταση για τον ΠΑΟΚ με τον Χότζα να μπαίνει αριστερά μέσα στην περιοχή, να αποφεύγει τον Ότο, αλλά το τελείωμά του ήταν κακό

3′ Μπαλιά του Μίσιτς προς την περιοχή του ΠΑΟΚ, γύρισε ψύχραιμα ο Ότο με το κεφάλι στον Κοτάρσκι

1′ Στατική μπάλα για τον ΠΑΟΚ. Γέμισε ο Τάισον, απομάκρυνε η άμυνα της Ντινάμο, η οποία στην εξέλιξη της φάσης βγαίνει μπροστά, αλλά το γύρισμα του Χότζα καθάρισε η άμυνα των ασπρόμαυρων.