Στους «8» του Κυπέλλου ο Παναιτωλικός, απέκλεισε τον Πανιώνιο στην παράταση

Οι δύο ομάδες σκόραραν από ένα γκολ στην παράταση

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου πανηγύρισε ο Παναιτωλικός, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και πήρε το εισιτήριο για τη συνέχεια, χάρη στο 0-0 του πρώτου παιχνιδιού στο Αγρίνιο.

Έπειτα από 115 λεπτά αγώνα χωρίς γκολ, οι δύο ομάδες σημείωσαν από ένα τέρμα στα τελευταία τέσσερα λεπτά της παράτασης. Η ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ στο 116′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαΐροβιτς, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ντομίνγκεζ έφερε το ματς στα ίσια για τους γηπεδούχους.

Να σημειωθεί ότι στην έναρξη της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια, ενώ συνολικά οι «κυανέρυθροι» απείλησαν περισσότερο την αντίπαλη εστία.

Πανιώνιος (Παπαβασιλείου): Kότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Λυμπεράκης (63’ Σαραμαντάς), Παπαγεωργίου, Οικονομίδης (68’ Παπανικολάου), Εμμανουηλίδης, Μιλόγεβιτς (111’ Γρίβας), Τσιλούλης, Αραμπούλι.
Παναιτωλικός (Χάβος): Κνετ, Σανιά, Σιέστεντ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν (63’ Τζανακάκης), Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Ντουάρτε, Άλβαρες (73’ Μιμίτο), Ρόσα (90’+7’ Φυτόπουλος), Ντίας (68’ Μπαΐροβιτς).