«Ζωντανή» για την παραμονή η Κηφισιά με το 2-1 επί του ΟΦΗ

Άλωσε το Γεντί Κουλέ με υπογραφή Οζέγκοβιτς

Η Κηφισιά πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στο Ηράκλειο, επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ παίρνοντας την πρώτη της νίκη για το 2024 με δύο γκολ του Οζέγκοβιτς (10′, 64′) για την 21 αγωνιστική της Super League.

Μόλις στο 10ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ. Στο 64′ ο Σέρβος διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, με τον ΟΦΗ να μειώνει στο 71ο λεπτό με τον Γιάννη Αποστολάκη.

PGRpdiBzdHlsZT0iIiBjbGFzcz0ibW9iaWxlX2Jhbm5lciBiYW5uZXItc3RpY2t5Ij4NCgkJCTxkaXYgaWQ9J3ZyYWRpbmlfUFInIGNsYXNzPSJiYW5uZXItc3RpY2t5Ij4NCiAgPHNjcmlwdD4NCiAgICBnb29nbGV0YWcuY21kLnB1c2goZnVuY3Rpb24oKSB7IGdvb2dsZXRhZy5kaXNwbGF5KCd2cmFkaW5pX1BSJyk7IH0pOw0KICA8L3NjcmlwdD4NCjwvZGl2PgkJCTwvZGl2Pg==

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Λάρσον, Μπρεσάν (37′ Λαμπρόπουλος), Βούρος, Τοράρινσον, Μεγιάδο (53′ Μπάκου), Γκαγέγος, Ριέρα (53′ Φελίπε), Τοράλ (46′ Μπάκιτς), Αποστολάκης, Ισέκα
ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τσάπαν (90+1′ Λαντρ), Τεϊσέιρα, Μιλίτσεβιτς, Σολόα (90+2′ Καναντίγια), Βαφέας, Σάντος, Μενέντες (77′ Μποτία), Μπιφούμα (61′ Ίλιεφ), Οζέγκοβιτς (77′ Τετέι)

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”ΟΦΗ – Κηφισιά 1-2 |HIGHLIGHTS”,”description”:”ΟΦΗ – Κηφισιά 1-2 |HIGHLIGHTS”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyNC8wMi8wNC8xNi8zMl8zNV82NWJmYmMyMzdiMTUxLmpwZWc=/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M32S”,”uploadDate”:”2024-02-04T16:27:42.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599v17l28y0qoz&playlistId=v-cywfnfqg52dd”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}